ComTelNet Ltd. - počítače, telekomunikace, informační technologie

Telefonní automaty a co s nimi - aktuality 2011/5
Publikováno: Wednesday, 23.03. 2011 - 12:43:13
Téma: Telefonní automaty


Telefonní automaty a co s nimi - 4. část
Čtvrtá část série věnovaná telefonním automatům se zabývá dalšími možnostmi jak zvýšit jejich používání, uvádí informace z Oficiální klasifikace ubytovacích zařízení pro jejich majitele a provozovatele.

Informace o zahájení  J A R N Í   S E R V I S N Í   A K C E

Telefonní automaty - aktuality 2001/04 - J+R, spol. s r.o.
Logo společnosti J+R, spol. s r.o.

             Telefonní automaty - aktuality - 2001/05Čtvrtá část série informací pro majitele a provozovatele telefonních automtů

Tentokrát o tom jak zvýšit využití telefonních automatů, informace pro provozovatele hotelů, penzionů a dalších ubytovacích zařízení a o jarní akci, kterou jsme pro Vás připravili.


Telefonní automat je málo využívaný, málo se z něj volá

Několik důvodů bylo již v předchozích částech uvedeno, v této části uvádíme námi připravovanou alternativu, jak zvýšit využití.
Jak již bylo uvedeno, u telefonních automatů chybí :
 • návody k obsluze nebo jsou staré a neaktuální
 • informace o ceně volání
 • upozornění na možnost použití telefonního automatu
Podle požadavků zákazníků jsme ve spolupráci s grafikem připravili podklady pro aktuální návody k jednotlivým typům telefonních automatů, podklady pro uvedení cen volání a podklad pro propagaci a informaci o umístění telefonního automatu a možnosti volání z něj.
Vzory jsou připraveny pro použití jednak jako samolepky pro nalepení na sklo zvenčí a nebo zevnitř a nebo na pevný podklad. Další varianta počítá se zalisováním do průhledné fólie a s možností uvedení aktuálních cen volání z telefonního automatu.
Zda výroba samolepkové verze bude ekonomicky akceptovatelná, bude záviset na počtu objednaných kusů, t.j. na zájmu majitelů-provozovatelů o jednotlivé typy či provedení samolepek.
Na základě zjištěného zájmu, pomocí emailového průzkumu, bude rozhodnuto, která varianta a v jakém provedení bude vyrobena.
Podrobnější informace budou uvedeny na našem webu.Oficiální klasifikace ubytovacích zařízení a informace pro majitele a provozovatele telefonních automatů

Od 01. ledna 2010 platí Oficiální jednotná klasifikace ubytovacích zařízení v České republice, kterou vydala Asociace hotelů a restaurací ČR , Ministerstvo pro místní rozvoj ČR a další profesní organizace. Oficiální klasifikace platí i v mezinárodním měřítku a přistoupily k ní některé země EU (např. Rakousko, Německo, Nizozemí, Maďarsko, Švédsko,..) a Švýcarsko.
V Oficiální klasifikaci je stanovena minimální vybavenost ubytovacích zařízení a v ní lze najít i požadavky na vybavení ubytovacích zařízení telekomunikační technikou a zařízeními, i to zda má být ubytovací zařízení vybaveno např. telefonním automatem.
Z přiložených skenů z Oficiální klasifikace je zřejmý požadavek na vybavení všech ubytovacích zařízení veřejně přístupným telefonním přístrojem pro hosty. Kompletní informace o klasifikaci a vybavení ubytovacích zařízeních naleznete na webových stránkách AHR ČR.


Telefonní mincovní automat ORION Telefonní mincovní automat ORION Telefonní mincovní automat ORION Telefonní mincovní automat ORION Telefonní mincovní automat ORION Telefonní mincovní automat ORION


Důvodů proč v době mobilních telefonů mají být ubytovací zařízení vybaveny veřejným telefonem je více. Ne všichni mají mobilní telefon (a nejsou to jen senioři, jak se často uvádí), lepší dostupnost telefonních služeb, nižší cena při volání z pevné sítě, dostupnost tísňových linek při výpadku mobilních sítí atd.
Požadavek na veřejně přístupný telefon lze vyřešit několika způsoby:
 • běžný telefon - pokud bude umístěn bez neustálého dohledu a kontroly, lze předpokládat, že přinese majiteli jen problémy a nemalou finanční ztrátu za uskutečněné a nezpoplatněné hovory, ani nemluvě o tom, jaké problémy přináší účtování hovorů bez technického a programového vybavení
 • telefon s tarifikátorem - je nutný neustálý dohled a kontrola (např. na recepci) a potřebná znalost obsluhy tarifikátoru, nutnost inkasovat částky za hovory a event. vystavování dokladů o platbě - tato možnost je nevýhodná jak pro majitele, tak i pro volajícího, který nemá při hovoru jednak potřebné soukromí, ale i mnohdy při hovoru fyzicky překáží obsluze a hostům.
  Pro správné účtování uskutečněných hovorů je nezbytná aktuálnost nastavení tarifů a tarifních tabulek tarifikátoru, event. jeho programu, který hovor sleduje a cenu hovoru vypočte.
 • telefon připojený na telefonní ústřednu s tarifikačním programem - jen varianta předchozího řešení, opět s nutností aktuálnosti programu a jeho tarifních tabulek pro výpočet ceny hovoru.
 • telefonní automat - je nejvhodnější řešení pro
  • majitele - žádná obsluha, jen vybírání pokladny automatu, není nutný neustálý dohled, pro správné účtování je ale nezbytné aktuální nastavení a aktuální tarifní tabulky, u některých automatů i možnost platit hovory mincemi jiné měny
  • volajícího - při vhodném umístění telefonního automatu potřebné soukromí k hovoru, nezávislost na cizí obsluze, možnost příchozího hovoru do telefonního automatu, často požadovaná zvláště při ubytování dětí, škol v přírodě apod.
Akce pro majitele-provozovatele telefonních automatů

pro všechny zaregistrované majitele-provozovatele, kteří věnovali pozornost a čas této emailové sérii o telefonních automatech, jsme připravili mimořádnou
J A R N Í   S E R V I S N Í   A K C I
Při objednání externího servisního zásahu spojeného s aktualizací tarifů bude poskytnuta akční sleva na :
 • aktuální tarifní tabulky
  - ve výši 30 % - pokud aktualizace tarifních tabulek byla námi provedena po 01.01.2010
  - ve výši 25 % - pokud aktualizace tarifních tabulek byla námi provedena po 01.01.2007
  - ve výši 20 % - pokud aktualizace tarifních tabulek byla námi provedena po 01.01.2005
  - ve výši 15 % - pokud aktualizace tarifních tabulek byla námi provedena po 22.09.2002
  - ve výši 10 % - pokud aktualizace tarifních tabulek byla námi provedena před 21.09.2002
 • servisní výkony
  - ve výši 30 % - pro telefonní automaty AWB MULTITARIF, DIAMENT a DIAMENT 2
  - ve výši 20 % - pro telefonní automaty ORION, Vector VT-100 a VT-200, AWS-6/C
  - ve výši 10 % - pro telefonní automaty AWB a NEOCOM DESK
 • nové náhradní díly - použité při provádění servisního zásahu
  - ve výši 30 % - pro telefonní automaty AWB a NEOCOM DESK
  - ve výši 20 % - pro telefonní automaty AWB MULTITARIF, DIAMENT, DIAMENT 2 a AWS-6/C
  - ve výši 15 % - pro telefonní automaty ORION, Vector VT-100 a VT-200
Neregistrovaní majitelé-provozovatelé telefonních automatů při objednání externího servisního zásahu spojenou s aktualizací tarifů obdrží jednotnou slevu ve výši 10 %.

Platnost akce je od 22. března 2011 do 30. dubna 2011. Podrobné informace a podmínky této servisní akce jsou uvedeny na našem webu zde.

Telefonní mincovní automat ORION
Telefonní mincovní automat
ORION

Telefonní mincovní automat VECTOR VT-100
Telefonní mincovní automat
VECTOR VT-100

Telefonní mincovní automat VECTOR VT-200
Telefonní mincovní automat
VECTOR VT-200

Telefonní mincovní automat AWB MULTITARIF
Telefonní mincovní automat
AWB MULTITARIF

Telefonní mincovní automat NEOCOM DESK
Telefonní mincovní automat
NEOCOM DESK

Telefonní mincovní automat DIAMENT
Telefonní mincovní automat
DIAMENT

Telefonní mincovní automat DIAMENT-2
Telefonní mincovní automat
DIAMENT-2

Telefonní mincovní automat AWS-6/C
Telefonní mincovní automat
AWS-6/C

Předchozí části série o telefonních automatech :

Hlavní stránka    Typy automatů    Aktualizace tarifů    Servis telefonních automatů   
Copyright © 1999-2011 J+R, spol. s r.o. Poslední aktualizace 21.03.2011
Vaše případné dotazy a připomínky očekáváme na e-mailové adrese :  webmaster@jplusr.cz
Použití materiálů a informací ze stránek www.jplusr.cz, www.jplusr.eu, www.asconn.cz, www.asconn.sk, www.telefonniautomaty.info, www.telefonni-automaty.info, www.tarifikace.info a www.r-eltech.cz je možné pouze se souhlasem webmastera.


Tento článek si můžete přečíst na webu ComTelNet Ltd. - počítače, telekomunikace, informační technologie
http://www.comtelnet.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.comtelnet.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=1923